Zákon o elektronické evidenci tržeb

Aktivně pro vás sledujeme blížící se zákon o elektronické evidenci tržeb, který by měl začít platit v České republice od roku 2016. Tento zákon se samozřejmě dotkne i našeho systému. Ať již se naše vláda rozhodne pro jakékoliv řešení, garantujeme již nyní, že náš pokladní systém Cash OnLine bude s tímto zákonem i jeho technickým řešením zcela kompatibilní. Díky tomu, že náš pokladní systém je vyvíjen i pro Kanadský trh, kde již toto technické řešení funguje, máme ve své podstatě vše hotovo a adaptace na české řešení bude pouze kosmetickou úpravou. Budeme připraveni!

Vaše nejčastější dotazy

Bude povinností každého prodejce vlastnit registrační pokladnu nebo pokladní software?
Pravděpodobně ano, zavádění zákonné povinnosti bude nejspíš postupné ale později se dotkne všech bez ohledu na obor.

Budu muset kupovat nový systém nebo drahý upgrade, když si nyní pořídím pokladní systém Cash OnLine?
Jednoznačně ne! Náš systém bude s tímto zákonem i jeho technickým řešením kompatibilní a update budeme distribuovat všem uživatelům zcela zdarma.

Jak bude Finanční úřad kontrolovat mé tržby?
V době této odpovědi není zcela jasno, ale jako nejpravděpodobnější varianta se jeví ta, že každý obchodník získá zařízení, případně softwarové propojení s registrem a před každým uzavřením platby pokladní systém získá ze serveru státní správy unikátní klíč transakce, kde se zaeviduje číslo účtenky, částka a případně další identifikátory. Podobně je řešena i komunikace našeho pokladního systému s governmentem v Kanadě.

Články v médiích

Co napsaly média o připravovaném zákoně?

Elektronická evidence tržeb. Past na daňové úniky, nebo na podnikatele?

Fiskální zákon

Systém na evidenci tržeb vytvoří státní podnik, soutěž nebude

Cash OnLine

čeština · english · français

Zavřít